Turistika - Západné Tatry, Nízke Tatry

Okrem vodných športov a lyžovania tento región ponúka mnohé turistické trasy. Nájdete ich všade v okolí, či už v Nízkych a Západných Tatrách alebo Chočských Vrchoch. K najkrajším vrchom Slovenska patrí Veľký Choč. Toto územie sa vyhlásilo za národnú prírodnú rezerváciu. Bralné steny zvýrazňujú lúčne komplexy. Od Valaskej Dubovej má mierne stúpajúci tvar a je porastený kosodrevinou. Veľký Choč má tvar nepravidelnej pyramídy.


Obľúbenou trasou v Západných Tatrách v Roháčoch je chodník vedúci okolo Roháčskych plies k Roháčskemu vodopádu. Najvyšším a mohutným vrcholom východnej časti Nízkych Tatier je Kráľova Hoľa. Je najospevovanejším slovenským vrchom spolu s Kriváňom. Vysoké Tatry majú ideálne podmienky na turistiku, lyžovanie, mountain biking, horolezectvo alebo rekreáciu. Za prvý Národný park na Slovensku (TANAP) boli vyhlásené v roku 1949.


Namáhavý výstup je na nádherný Kriváň (2494m) a odmenou je prekrásny výhľad. Najrýchlejšie a najľahšie sa dostanete na vrchol Kriváňa z Troch Studničiek. Nenáročné trasy sú v okolí Podbanského, po Tatranskej magistrále prípadne po Kvačianskej doline. Pre tých náročnejších je krásna turistika po východných hrebeňoch Západných Tatier, na Baranec zo Žiarskej doliny, na Ďumbier z Liptovského Jána, alebo na Chopok z Jasnej.
Na území regiónu Liptov leží stredisko Jasná - Chopok sever, južne od Liptovského Mikuláša. Hlavný hrebeň sa tiahne 82 km na severných svahoch Nízkych Tatier smerom východ – západ.

Kriváň - Vysoké Tatry
Ostrý Roháč - Západné Tatry
Smrek - Západné Tatry
Tri kopy - Západné Tatry
© 2008 -2019  Mrzkan.sk
sk
en
pl